O nás

TO JSME MY

Hlavním cílem této organizace je, aby si lidé vážili přátelství, dokázali přiložit ruku k dílu, a nejen to. Snažíme se děti dovést k tomu, aby si vážily samotné přírody a uvědomovaly si nutnost její ochrany. Nejen proto se děti i při obyčejných hrách snaží rozvíjet důvěru v druhé a být ohleduplný ke všemu kolem.

Hledat opravdové přátelství někdy není tak jednoduché, jak se zdá, ale najít ho v řadách tohoto turistického oddílu dokáže leckdo. Musí jen sám chtít …

Scházíme se každou středu na schůzce od 16 do 18 hodin. Na schůzkách hrajeme míčové, stolní i kreativní hry. Také se během schůzek učíme nové věci (vázat uzly, šifry, morseovu abecedu,…).

Teoretické znalosti nabyté na schůzce si ověřujeme na výpravách, které se konají co 3 týdny. Chodíme většinou po vrcholech Beskyd a Jeseníků. V létě stanujeme pod širým nebem, v zimě složíme hlavu v chatě nebo v místní škole.

Vyvrcholením celého roku je náš letní stanový tábor. Na dva týdny se naprosto izolujeme od všedního života a na okraji lesa, na čerstvě posečené louce, si postavíme podsady a plně se ponoříme do děje velké táborové hry. Témata her jsou většinou z historie nebo jsou inspirovány dobrým filmem, ale stane se, že nám vedení předvede i svou vlastní fantazii a dokonalou improvizaci.

Chceš se k nám přidat? Tak neváhej a přijď ve středu v 16:00 na schůzku

Co si myslí o oddíle někteří z nás:

– Oddíl, to jsou hlavně lidé, kteří do oddílu chodí. Z nichž ti starší pomáhají mladším v jejich sebezdokonalování. Hlavní úkol oddílu vidím ve výchově.

– Oddíl je, když si uvědomuji svůj závazek vůči lidem, kteří mne vychovávali, je třeba, abych se sám podílel na výchově nadcházející generace.

– Oddíl je organizace, která má zamezit dětem, aby kouřily, fetovaly a pily ve svém volném čase, zabavit je atd., to snad všichni ví, k čemu to je!

– Oddíl by měla být skupina lidí, kteří chtějí alespoň částečně zkusit žít v souladu s přírodou, poznávat přírodu, primitivní způsob života či život v drsných podmínkách. Zároveň skupina s určitými normami chování, s lidmi ve vedení s autoritou a vědomostmi, které umí a chtějí dát ostatním, a také chováním. Oddíl by měl stát na kázni, ne vynucené, ale přirozené. Lidi by měl spojovat společný zájem a kamarádství.

– Oddíl se mi jeví jako rozumné využití volného času.

– V oddílu může člověk o sobě zjistit spoustu věcí: od fyzické kondice přes zdravotní stav, svou fantazii, smysl pro fair hru až k vnitřním stavům, poznávání nebo učení se poznávat ostatní i sebe.

– Oddíl je skupina lidí, kteří se chtějí pobavit, odpočinout si od školy, vyjíždět na nějaké vrcholy v okolí, získat nové kamarády, získat nové poznatky.